STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Regularne przeglądy

Regularne przeglądy Twojego Fiata – co możesz zyskać dzięki nim

NAPISANE PRZEZ , 2014-08-11
UDOSTĘPNIJ

Wielu kierowców uważa przeglądy auta za zło konieczne. Jeśli chodzi o przeglądy samochodu zakupionego w salonie, to sprawa jest prosta. Trzeba we wskazanym czasie zjawić się w ASO, aby dokonać przeglądu. W przeciwnym razie możemy stracić gwarancję na samochód. Łatwo zrozumieć rozgoryczenie kierowcy, który musi co rok lub co 15 tys. kilometrów wyjąć z kieszeni kilkaset złotych aby zapłacić za przegląd. Właściciele Fiatów nie są tu wyjątkiem. Nie jest to wydatek, za którym idzie widoczna poprawa stanu auta. I nie ma się czemu dziwić, przegląd jest w gruncie rzeczy działaniem prewencyjnym.

Aby mieć do przeglądu auta odpowiedni stosunek warto uzmysłowić sobie, że samochód – jak każdy sprzęt nie konserwowany w odpowiedni sposób – niszczeje. Poszczególne elementy mechaniczne nie są wieczne i pod wpływem codziennej eksploatacji podlegają zużyciu. Płyny ustrojowe naszego auta z czasem tracą swoje właściwości, filtry w oczywistych względów się zapychają, a klocki i tarcze ścierają. Bez regularnych przeglądów właściciel samochodu nie może być pewny, czy jego auto jest sprawne, a co najważniejsze – czy jest bezpieczne. Drobna i mało kosztowna naprawa np. wymiany sworznia lub klocków hamulcowych, której dokona ASO podczas okresowego przeglądu może ustrzec kierowcę przed tragicznymi w swoich skutkach konsekwencjami.

Regularne przeglądy to oszczędność na dłuższą metę

Kolejną rzeczą o której watro powiedzieć są pieniądze. Nie od dzisiaj wiemy, że łatwiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć. Samochód nie poddawany regularnym przeglądom, zużywa się w sposób niekontrolowany. Pozorna oszczędność kilkuset złotych za przegląd w konsekwencji doprowadzić może do poważnej awarii samochodu. W takiej sytuacji naprawa auta pociągnie za sobą bardzo duże koszta, które z wielokrotnie przewyższą wartość przeglądu.

Następnym aspektem, który przemawia za regularnym serwisowaniem samochodu – nie tylko w okresie jego gwarancji – jest sytuacja sprzedaży auta. Dla kupującego widok książki serwisowej, w której znajdują się odpowiednie wpisy jest argumentem, który może ostatecznie przeważyć za kupnem naszego samochodu.

Autoryzowany serwis

Kiedy serwisujemy pojazd na gwarancji nie zastanawiamy się nad wyborem warsztatu. Z góry mamy narzucone, że tą czynność ma wykonać autoryzowany serwis. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Tylko w warunkach ASO producent może zagwarantować wykonanie przeglądu na profesjonalnym poziomie. Warto o tym pamiętać kiedy przymus przeglądów gwarancyjnych minie. Jeśli nie mamy naprawdę zaufanego mechanika, a tacy nie zdarzają się często, lepiej zrobimy wybierając autoryzowany serwis.


Korzystając z usług firmowego warsztatu Fiata mamy pewność, że auto zostanie sprawdzone i ewentualnie naprawione w sposób rzetelny oraz co ważne, za pomocą oryginalnych części. Ponadto wszystkie prace wykonywane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń diagnostycznych gwarantujących najwyższy poziom fachowości. Ci, którzy nie mieli jeszcze okazji sprawdzić jak wygląda przegląd na najwyższym poziomie radzę udać się do najbliższego ASO przy salonie Fiata.